Instalacja internetu drogą światłowodową

Instalacja łącza światłowodowego jest czynnością bardzo prostą. Poniższa instrukcja tłumaczy w 3 szybkich krokach jakie czynności wykonujemy w trakcie montażu usługi dostępu do Internetu.


Krok 1Wprowadzenie kabla optycznego

Na samym początku nasi technicy ustalają z którego słupa teletechnicznego możemy wykonać instalację naziemną do budynku. Istnieje kilka możliwości wprowadzenia kabla światłowodowego:

  • wprowadzenie kabla ze słupa do budynku techniką napowietrzną z wykorzystaniem istniejących peszli  oraz rur elektroinstalacyjnych,
  • zamocowanie haka na ścianie budynku a następnie przeciągnięcie kabla,
  • wprowadzenie kabla poprzez otwory wentylacyjne,
  • wprowadzenie kabla ze słupa do budynku wykorzystując instalację ziemną,

Wykonanie instalacji ziemnej wymaga wcześniejszego rozpoznania potrzeb klienta. W tym celu proponujemy umówienie bezpłatnie wizyty naszych techników. Na podstawie ustaleń z naszymi służbami technicznymi jesteśmy w stanie określić koszt takiego niestandardowego rozwiązania.


 

Krok 2 - Spawy światłowodowe

Po wprowadzeniu instalacji optycznej do budynku nasze służby techniczną muszą zainstalować puszkę abonencką, w której zbiega się instalacja światłowodowa. Kabel światłowodowy zakończony jest małą przełącznicą gdzie wykonane są spawy światłowodowe przy użyciu najnowocześniejszych spawarek dostępnych na rynku. 

Przełącznica światłowodowa
Przełącznica Światłowodowa


 

Krok 3 - Końcówka abonencka

Ostatnim krokiem jest już tylko połączenie krótkim patchcordem światłowodowym od przełącznicy naszego konwertera światłowodowego, czyli urządzenia które ma za zadanie konwersję sygnału optycznego na sygnał zrozumiały przez urządzenia sieciowe w domu klienta.

Jesteśmy w stanie wykorzystać istniejącą już sieć domową zbudowaną na kablach 8 żyłowych - skrętce. W przypadku braku takiej instalacji nasi technicy wykonują przyłącze Abonenckie w postaci nowej instalacji sieciowej w domu klienta. Na końcu jej instalujemy Router z obsługą sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

Mediasat dysponuje urządzeniami, które posiadają możliwość obsługi sieci gigabitowych oraz dwuzakresowych sieci bezprzewodowych. Więcej szczegółów na temat urządzeń dowiedzą się Państwo od naszych handlowców. 

NETIS EP8101G konwerter światłowodowyKonwerter Światłowodowy

Router Wi-Fi w technologii N do 300Mb/sGigabitowy Router z Wi-Fi 


Telewizja cyfrowa w pakiecie z internetem światłowodowym?

Jeśli chciałbyś zamontować dodatkowo usługę światłowodowej telewizji cyfrowej wówczas montujemy mob optyczny konwertujący sygnał optyczny na sygnał kompatybilny z każdym telewizorem posiadającym wbudowany tuner DVB-T MPEG4.

Jeśli telewizor takiego tunera nie posiada wtedy technik Mediasat podłącza dekoder w technologii DVB-T.

Instalacja światłowodu dostępna w dziale kontakt oraz zamów.